گیاهان دارویی دُرگیاه
چهارشنبه , جولای 8 2020
خانه / خاکشیر ایران / صادرات خاکشیر ایران به کشورهای مختلف

صادرات خاکشیر ایران به کشورهای مختلف

صادرات خاکشیر به کشورهای مختلفی صورت می گیرد. تولید این گیاه دارویی ارزشمند در کشور نیز از حجم انبوهی برخوردار است. از طرفی طی سال های گذشته، صادرات گیاهان دارویی رشد چشمگیری در کشور داشته است. این محصول به صورت خودرو نیز در اغلب استان ها می روید. از این رو به صادرات خاکشیر در حوزه صادرات غیر نفتی می توان به عنوان یک امر مثبت و خوشایند نگریست.

صادرات خاکشیر صادرات خاکشیر

فروش خاکشیر در بازار داخلی نیز از قدیم دارای رونق مناسبی بوده است. دلیل آن هم حجم مناسب تولید آن و محبوبیت و جایگاه این گیاه دارویی در بین مردم است. که آنان را نسبت به خرید خاکشیر ترغیب می نماید.

صادرات خاکشیر

صادرات خاکشیر و گیاهان دارویی

 طبق پیش بینی مسئولین حوزه گیاهان دارویی در وزارت کشاورزی؛ تا پایان برنامه ششم توسعه، میزان صادرات گیاهان دارویی کشور به 1.5 میلیارد دلار در سال افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین طبق پیش بینی صورت گرفته؛ در سال آینده میزان صادرات گیاهان دارویی به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
مقصد بیشترین صادرات گیاهان دارویی ایران عبارتند از:

  • آلمان
  • ژاپن
  • امارات
  • بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس

صادرات خاکشیر صادرات خاکشیر

صادرات خاکشیر ایران

مصرف خاکشیر تقاضای زیادی در بازارهای خارج از کشور دارد. این امر می تواند در صورت مساعد بودن امکان صادرات خاکشیر، رونق و ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.
طبق گفته مسئولین؛ در حال حاضر 195 هزار هکتار از اراضی کشور مربوط به کشت گیاهان دارویی است. که در پایان برنامه ششم توسعه، این مقدار به 250 هزار هکتار افزایش می یابد.

در حال حاضر بعد از زعفران؛ زیره ها، رازیانه، موسیر، گل محمدی، گشنیز و شیرین بیان، بیشترین سطح زیر کشت و صادرات گیاهان دارویی را به خود اختصاص داده اند.
مرکز گیاهان دارویی دُرگیاه، خاکشیر مرغوب ایرانی را به سراسر کشور عرضه می نماید.

صادرات خاکشیر صادرات خاکشیر

جهت مشاوره یا خرید محصولات با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: محمد سلیمی
شماره های تماس:
شماره موبایل: 09102126803
شماره تلفن ثابت: 02133478516
پست الکترونیکی: info@dorgiah.com
گیاهان دارویی دُرگیاه